VİZE SINAVI ÖDEVİ

Sevgili öğrenci arkadaşlarım merhaba.

VİZE SINAVI ÖDEV GÖNDERİMİ EN GEÇ: 23 NİSAN. Vize sınavı yerine geçecek ödevinizi en geç 23 Nisan 2021 tarihe kadar uzem üzerinden göndermiş olmanız gerekir.

Aşağıdaki vize ödevinin, çok kapsamlı ve çok ayrıntılı olarak hazırlamalısınız. Baştan savma soru yanıtları değerlemeye alınmaz.

İlan edilen vize not girişleri tarihine kadar vize ödevini göndermeyenler, Yönetmeliğe göre sınava girmemiş olarak nitelendirilir

Vize Ödevi:

AÇIKLAMALAR:

 1. Aşağıdaki soruları, Türkçe Windows Word yazılımıyla ve bilimsel bir yaklaşımla yanıtlayınız.
 2. İlk yanıt sayfanızın en üstüne sınıf numaranızı, adınızı, soyadınızı, dersin adını ve aşağıda sıralanan 6 soruyu kesinlikle yazınız.
 3. Hazırladığınız vize sınavı yanıt dosyalarınızı, PDF formatında veya başka bir formatla kesinlikle göndermeyiniz
 4. Baştan savma ve ciddi olmayan bir yaklaşımla hazırlanmış yanıtlar değerlemeye alınmaz
 5. Windows Türkçe Word ile hazırladığınız VİZE sınavı yanıt dosyalarınızı, en geç İlan edilen vize not girişleri tarihine kadar uzem üzerinden gönderiniz. PDF FORMATINDA VEYA BAŞKA BİR FORMATLA KESİNLİKLE GÖNDERMEYİNİZ
 6. Göndereceğiniz VİZE sınavı E-posta dosyasının adı kesinlikle şu sırada olmalıdır: Öğrenci numarası, Öğrenci adı ve soyadı, Vize Ödevi

ÖNEMLİ NOT-1: “Bilimsel bir yaklaşımla ayrıntılı olarak anlatınız” DEMEK, GELİŞİ GÜZEL BAŞATAN SAVMA BİR YAKLAŞIMLA DEĞİL, AYNEN DERS KİTAPLARDAKİ GİBİ SİSTEMLİ BİR YAKLAŞIMLA ANLATINIZ DEMEKTİR.

ÖNEMLİ NOT-2) Sistemsiz veya diğer ödevlerin yanıtlarıyla benzerlik veya aynılık gösteren ödevler ya da baştan savma anlatımlara, sıfır puan verilir.

BAŞARILAR DİLERİM

SORULAR:

 1. Girişimciliğin temel kavramlarını sıralayınız
 2. Girişimciliğin fonksiyonlarını sıralayınız
 3. Girişimcilikte Başarı Nedenlerini sıralayınız
 4. Girişimcilikte Başarısızlık Nedenlerini sıralayınız
 5. Türk Kültüründe Girişimcilik konusunda bilgi veriniz
 6. Şirketleşme, Kuruluş İşlemleri ve Kurumsallaşma konusunda bilgi veriniz